The Immunity Syndrom

Další vhodná planeta se ukáže být nevhodná.

Měsíc se přiblíží k obyvatelné planetě. Vyslaný výsadek ji shledává ideální k přesídlení. Navíc zde ale objeví mimozemský bunkr a v něm dveře.
Během průzkumu je Joe Lustig ozářen podivným světlem a začne křičet. Tony ho slyší ale Joe se chová šíleně a dojede k potyčce při které je Joe zabit náhodným výstřelem svého laseru.
Pak světlo ozáří i Tonyho a ten se dá na útěk. Jiná skupina odstraní hlínu kolem dveří bunkru a objeví sluneční články, je ale třeba počkat až je slunce dobije.
Po objevení mrtvého Joea se John s dvěma dalšími vydává stíhat Tonyho. To se nekonec podaří a po menší potyčce Tony upadne do bezvědomí.
John se jej chystá odvézt Orlem zpět na Alfu, ale Orel se během letu začne rozpadat a havaruje. Všichni sice přežijí, ale téměř vše se rozpadá, kromě určitého druhu plastů.
John o tom ještě stačí odeslat zprávu a spojení se přeruší. Navíc se příroda začíná obracet proti lidem. Plody i voda jsou najednou otrávené a i v ovzduší se objevují jedy.
Slunce konečně otevře dveře do mimozemského bunkru. Zde najdou mrtvolu mimozemšťana Zorana a jeho videodeníky. I jejich výsadek postihlo totéž i když vydrželi déle.
Zoran zjistil, že za vším stojí místní inteligence, která se tak brání vetřelcům. Bohužel se mu s ní nepodařilo navázat kontakt, ač měl důmyslný ochranný oblek.
Helena s Mayou se rozhodnou dostat na planetu a použjí k tomu kluzák, který je celý z plastů, na které destrukční pole nepůsobí. To se jim nakonec podaří a přidají se k průzkumníkům na planetě.
John dovybaví ochranný oblek ochranou očí a podaří se mu s planetární inetligencí konečně navázat kontakt a posléze vysvětlit, že nejsou hrozbou.
Inteligence pochopí, omluví se, zruší destrukci a umožní jim odlet domů.

Předchozí epizoda                 Další epizoda