Devil´s Planet

Nepříjemnou pravdu je třeba utajit za každou cenu.

John Koenig a Blake Maine zkoumají jednu ze dvou blízkých planet. Na povrchu je ale vše mrtvé. Nejvíc těl je kolem kabiny teleportu. Z toho vzápětí vystoupí muž a během minuty zemře.
Ovzduší je nakaženo, ale pozemšťané jsou naštěstí imunní.
Orel míří k druhé planetě, ale je ochromen a nouzově přistane. Oba se zachrání, ale Blake zahyne v silovém poli a John je zajat.
Dozorkyně, které zde vládnou, se z jeho mozku dozvědí vše potřebné i to, že ví o zamoření. Po probuzení mu vysvětlí, že tato planeta Entra je vězení pro zločince z druhé planety Ellny. Jediné spojení tvoří zmíněný teleport.
Aby se vězni nebouřili, má každý možnost zkusit útěk a když se stihne dostat ke svatyni v divočině, může jít domů. To se ale nestává. Dozorkyně jej většinou chytí, nebo zahyne.
Vrchní dozorkyně Elize se rozhodne poslat Johna mezi ostatní vězně, protože má o něj osobní zájem.
Ti jej pokládají za špiona a jeho tvrzení, že jsou na Ellně všichni mrtví nevěří a napadnou ho. Dozorkyně ho v poslední chvíli zachrání a odvedou k Elize.
Orel z Alphy se blíží. Elize pochopí, že by mohli být nebezpeční a předstírá, že Koenig rovněž zahynul v silovém poli.
John to vidí, ale nic nezmůže. Pak za ním přijde Elize a nabízí se mu.
John uprchne a dostane se do Orla. Zjistí, že v ochranném poli elektronika nefunguje a tak vezme jen lokátor a vrátí se.
Později v sále s teleportem obviní Elize před ostatními, že ví o smrtícím ovzduší na Ellně a v nastalé situaci se tam přenese. Elize, aby neztratila tvář musí za ním.
Chce jej zabít, ale po chvíli umírá. John aktivuje lokátor a Orel jej vyzvedne.

Předchozí epizoda                 Další epizoda