Dorzak

Další Psychon má zálusk na světovládu.

K Měsíci se blíží cizí plavidlo a žádá o povolení k přistání. Na palubě mají zraněnou osobu, ale zárověň převážejí nebezpečný náklad.
Nakonec povolení dostanou a zraněná zena, Yesta, je převezena na ošetřovnu. Když ale kapitánka lodi Sahala spatří Mayu, okamžitě ji ochromí stázovou zbraní.
Vysvětluje, že je coby Psychon nebezpečná. Právě další Psychon, Dorzak, převážený ve stázi na palubě její lodi do vyhanství, je tím nebezpečným nákladem.
Nakonec se ale nechá předvědčit a Mayu ze stáze probere. Maya Dorzaka zná osobně. Nevěří, že by mohl být zlý a chce se s ním setkat.
Operace zraněné Yesty proběhne v pořádku a z její hlavy je vyjmut implantát, který podle Sahaly brání ovládnutí jejich myslí Psychonem.
Mezitím si Maya prosadí rozhovor s Dorazkem na cizí lodi, i když přes silové pole jeho cely. Když se Yesta probere potvrdí Dorazkovu nevinu a ten je propuštěn z cely.
Dorzak se mimořádně zajímá o Mayinu schopnost molekulární proměny, a ta mu slíbí že ho to naučí.
Na Alfě ale vyjdou některé nesrovnalosti a Dorazk je opět v podezření. Maya přijme podobu Sahaly a naoko unese Helenu. Dorzak se nabídne jak rukojmí za ni a odejdou do lodi.
Tam Dorzak snadno pozná proměněnou Mayu, telepaticky ji ovládne a tuto schopnost si přisvojí. Vysvětlí jí, že bytosti s jejich schopnostmi si zaslouží vládnout ostatním.
Když po dohodnuté době na palubu vrazí komado, je zdánlivě vše v pořádku. Maya právě uzavřela Dorzaka ve stázi v jeho cele.
Dorzak v podobě Mayi ovládne Helenu a donutí ji, aby vyjmula rušící implantát Sahale. K podrobení jejího lidu musí mít loď a jen Shahala ji dovede řídit.
Helena si dojde na chirurgii pro nástroje, ale její chování přijde podezřelé druhémo dokotorovi, který se svěří Tonymu. Ten si uvědomí, že Maya se také chovala divně a vymyslí plán.
Alan přivede Sahalu na loď, ale narazí na Dorzaka. Ten jej ovládne a donutí odevzdat zbraň, Pak jej zavře do cely k Dorzakovi/Maye.
Helena se chystá operovat Sahalu, když do místnosti vpadne Tony. Dorzak i jej ovládne a nařídí mu odevzdat zbraň. Ten ho místo toho omráčí laserem.
Helena i Alan se proberou. Tony odstázuje Dorzaka v cele a ten s vzápětí promění v Mayu. Tony si totiž nechal vsadit implantát odstraněný Yestě a tak byl vůči Dorzakovu vlivu imunní.
Pravý Dorzak je zpátky v cele a Alan se loučí se Sahalou.

Předchozí epizoda                 Další epizoda