The Seance Specter

Fanatizmus není dobrým rádcem.

Měsíc se přiblíží ke zvláštní mlhovině. Technik Sanderson se třemi společníky jsou přesvědčeni, že skrývá obyvatelnou planetu a velitel jim to tají.
Přepadnou řídicí sál a vzývají tuto planetu. Posléze jsou zneškodněni, ale své přesvědční si nedají vzít. John s Alanem letí na průzkum. Spiklenci poškodí počítač, aby Orla donutili přistát.
Ten havaruje na pouštní planetě bez života. Piloti jsou v bezvědomí, ale dálkovým ovládáním je poškozený Orel vrácen na Alfu.
Ani očité svědectví nepřesvědčí Sandersona o tom, že planeta není vhodná pro život. Navíc se zjistí, že Měsíc je na kolizním kursu s planetou.
John se rozhodne odpálit další z jaderných úložišť aby změnil kurz. Sanderson to považuje za další spiknutí a rozhodne se tomu zabránit aby se dostal na svou vysněnou planetu.
Provede další sabotáž. Během ní se ale jeho společníky podaří přesvědčit o skutečnosti a Sanderson se rozhodne jednat na vlastní pěst. Ve skafandru a ozbrojen opustí stanici.
John letí Orlem k silu, aby do něj instaloval rozbušku. Sanderson se mu v tom snaží zabránit. John sice instaluje rozbušku ale proběhne potyčka, při níž Sanderson spadne do sila.
John odletí na poslední chvíli a silo vybuchne. Měsíc se odkloní od kolizního kurzu a vše pokračuje.

Předchozí epizoda                 Další epizoda