The Lambda Factor

Opět se potvrdí, že moc korumpuje.

Poblíž Měsíce s objeví podivný úkaz. Technička Sally uklízí v laboratoři, když se kolem ní náhle strhne vzdušný vír, který ji pronásleduje i do vedlejší místnosti.
Později je objeveno její tělo. Johnovi se začnou zjevovat duchové jeho kolegů, které musel kdysi nechat zemřít na Venuši.
Vědci zjistí, že je Alfa zasažena jistým druhem lambda vln. Tyto u některých vnímavých jedinců vybuzují nadlidské schopnosti.
Tyto jsou zjištěny u tří lidí, mimo jiné i u laborantky Carolyn, kvůli které se její přítel Mark rozešel právě se Sally.
Ten se s ní však vzápětí rozejde, protože se začala chovat divně. Carolyn se mu rozhodne pomstít a o něco později je i Mark zlikvidován vzdušným vírem.
Helena pořádá další testy v odstíněné laboratoři. Carolyn ale i zde vykazuje nadlidské schopnosti. Dojde jí, že je prozrazena a protože je paranoidní a ctižádostivá prohlásí se velitelem Alfy.
Podřídí si celou posádku řídicího sálu a baví se tím, že je ponižuje.
Například Mayu nechá proměnit v housenku a uzavře ji do skleničky. Mezitím Helena najde Johna zcela zničeného svými představmi duchů zemřelých přátel.
Helena jej přesvědčí ,že se jim musí postavit a odpustit sám sobě. John to dokáže a duchové zmizí. I on má totiž stejné schopnosti jako Carolyn, jen je jinak interpetuje.
John přijde do řídicího sálu a postaví se Carolyn, jejíž síla na něj nepůsobí. Převědčuje ji, že jí nikdo nechce ublížit a že si ubližuje jen ona sama.
Carolyn vyvolá bouři, ale překročí hranice svých schopností a upadne do bezvědomí. Všichni se proberou a fenomén vysílající lambda vlny zmizí. Vše se vrátí do normálu.

Předchozí epizoda                 Další epizoda