The Bringers Of Wonder part 2

Mimozemská rasa telepatů málem způsobí katastrofu.

Upoutaný John se marně brání cizákovi a na chvíli ztratí vědomí. Naštěstí přicházejí Helena s Mayou. John upozorňuje na to, že jako jediný byl vystaven účinkům mozkové stimulace, což ho může chránit před vlivem cizáků.
Teprve teď Heleně dochází, že přítomnost pouze známých lidí je podezřelá a pochopí, že jsou zřejmě telepaticky manipulováni. Rozhodnou se podrobit Mayu stejné mozkové stimulaci.
Mezitím loď s astronauty přistane ve starém New Yorku. Ve skutečnosti Orel přistane u skladiště radioaktivního odpadu. Zatímco astronauti věří, že jdou do hotelu, vstupují do monitorovací stanice záření.
Maya prošla stimulací a experiment se poddařil. Zatímco Helena vidí kolegy, Maya mimozemské stvůry. John chce vědět, co chtějí a tak se Maya s nechutí promění v jednoho z nich.
Tak sice z myslí nestvůr zjistí jejich cíle, ale jen s námahou se vrátí do své podoby. Vysvětluje, že cizinci potřebují co nejdřív intenzivní radiaci. Chtějí způsobit jadernou explozi, při které bohužel všichni lidé zahynou. Protože sami nemají téměř žádné fyzické síly, udělají to za ně lidé, myslící si, že dělají něco úplně jiného.
Johnovi dojde, že astronauti, vyslaní na "Zemi" vyzvedávají štěpný materiál pro explozi. John nechá uzavřít bunkr a chce odletět, jenže je zpacifikován bdělou stráží a odvezen opět na ošetřovnu.
Musí změnit plán. Helenu napadne použít zvukovou stimulaci, která by zablokovala telepatické působení cizinců. To se podaří a všichnu uvidí pravdu. Cizinci se stáhnou ale není vyhráno.
Astronuti, stále v moci cizáků, mezitím propálili dveře a pokračují v misi. John jim letí s Orlem naproti. Protože nereagují snaží se je zastavit osobně, ale podaří se eliminovat pouze jednoho.
Allan pokračuje v misi a přiveze kontejner do stanice s odpadem. Přiběhne i John. Kolem i uvnitř je spousta cizáků. Společně se vzpamatovaným Bartletem se jim podaří na poslední chvíli zabránit explozi. Cizáci je litují. V jejich iluzích by mohli prožít dlouhý a šťastný život. Pak bez potřebné energie mizí.

Předchozí epizoda                 Další epizoda