The Bringers Of Wonder 1

Mimozemská rasa telepatů se vetře na Alfu.

Johna Koeniga postihne při pilotáži Orla záchvat a havaruje. Při tom poškodí obal úložiště nukleárního odpadu.
John je umístěn na ošetřovnu a léčen mozkovou stimulací.
Během jeho nepřítomnosti na můstku přilétá k Alfě pozemská kosmická loď s nadsvětelným pohonem Superswift. Na její palubě jsou příbuzní, známí či nadřízení každého důležitého člena posádky Alfy, což nikomu nepřijde podivné.
Dva z nově příchozích ovlivní mysl Johnova ošetřovatele a ten se jej pokusí zabít. To ale nevyjde díky Benovi, který ho v poslední chvíli zneškodní.
John se po vypnutí přístroje probere a Helena mu vypráví o nečekané návštěvě. John je nadšen, jenže místo lidských bytostí vidí odporná mimozemská monstra.
John je zděšen. Snaží se ostatním vysvětlit co vidí, ale ti mu nevěří. Když se pokusí na mimozemšťany zaútočit je posádkou zpacifikován a ocitne se opět na ošetřovně. Ani Helena mu nevěří. Díky svému předchozímu záchvatu podezřelý ze šílenství. Obzvlášť, když se na něj přijde podívat jedno z monster. Ta z něj mají oprávněnou obavu a opět plánují jeho likvidaci.
Zničí také videozáznam z místa nehody, kde jsou vidět ve své skutečné podobě i s technikem, který jej viděl. Vše vypadá jako nehoda.
Příchozí nabídnou třem náhodně vybraným členým Alfy návrat na Zemi. Při losování ale Tony čte jiná jména, než vylosoval. Ta předem připravili mimozemšťané podle jejich specializace radiačních techniků.
John je upoután na lůžku. Mluví s Helenou Alanem a Tonym, ale stále se mu nedaří je přesvědčit, že je něco špatně, ani když upozorňuje na zjevné nesrovnalosti v tom, co se děje.
Mezitím tři vylosovaní odstartují k Zemi. Malá loď se po chvíli opravdu přiblíží k Zemi - alespoň posádce se to tak jeví.
Johnův ošetřovatel se probere, osvobodí z lůžka a na chodbě napadne Tonyho s Mayou. Ta si s ním sice poradí, ale v té době k Johnovi přijde jedna ze stvůr a zdá se, že nemá na mysli jeho blaho...

Předchozí epizoda                 Další epizoda