Space Warp

Maya i John mají problémy s poruchou časoprostoru.

Poblíž Měsíce se objeví opuštěná mimozemská loď. Maya onemocní a blouzní. John s kolegy letí na průzkum. Najednou se Orel dostane do proudu energie a Měsíc ze ztratí z dohledu.
I na Alfě dělají kotrmelce. Když se vše uklidní je Orel pryč a Měsíc 2 světelné roky daleko. John zjistí, že jsou mimo dolet a tak se alespoň pokusí prozkoumat vrak, kde by mohlo být palivo.
Maye je stále hůř a musejí ji upoutat. Později nekontrolovaně změní podobu na nestvůru a osvobodí se. Málem přizabije Helenu a uteče z ošetřovny. Je vyhlášen poplach.
Helena vysvětlí situaci a tak se Hlídky snaží Mayu omráčit, ale nejde to. Zkusí uspávací šipku. Maya se snaží odletět a probije si cestu do Orla 4.
Alan spustí Orla do hangáru. Maya nastartuje motory a usne. Orel způsobí paseku, ale Mayu se podaří zachránit. Doktoři si s její proměnou nevědí rady. Ví, že Maya může být proměněná maximálně hodinu a tak vyčkávají.
Maya se promění v Mentora a pere se s ochrankou. Po omráčení se Maya změní na jinou nestvůru a opět uteče.
Johyn s Tonym přistanou na vraku kosmické lodi a spustí její lodní deník. I tato loď byla zachycena warpovou anomálií a přenesena. Sice vypočítali jeho parametry, ale než se mohli vrátit, zahynuli díky nehodě na člunu. Naštěstí zanechali postup a vybavení pro možné další ztracence.
Mayu se snaží neúspěšně omámit plynem a ta se dostane na povrch. Vakuum ji zjevně nevadí. Na hodinu je tedy v pohodě.
Helena s Tonym ji ve skafandrech sledují. Když ji doženou strhne se bitka. Nakonec ji omráčí a převezou na ošetřovnu. Tam ji Helena přesvědčí aby se vrátila do původní podoby.
Johnovi se podaří připojit warp lokátor k Orlovi a i s vrakem, ze kterého berou palivo vyrážejí do anomálie.
Na Alfě objeví poruchu prostoru a vzpětí je tu i Orel s vrakem. Jak se vzdalují od anomálie vrací se i Maya do normálu.

Předchozí epizoda                 Další epizoda