A Matter Of Balance

Obyvatelé z jiného prostoru ohrozí Alfu.

Tony se pohádá se svou spolupracovinicí Shermeen a ta uteče do své kajuty. Zde ji osloví neznámý hlas a objeví se průsvitný obličej. Svěří se Heleně a ta ji odvolá ze služby.
Měsíc se přiblíží k další obyvatelné planetě. Průzkum má být bez Shermeen, což těžce nese.
Pak se opět objeví cizí muž. Jmenuje Vindrus a pochází z blízké planety. Na jeho radu vypěstuje speciální rostlinu, kterou vyřídí svého náhradníka.
Místo něj tedy letí Shermeen. Na planetě ji Vindrus zavede do chrámu a požádá o pomoc - potřebuje z Alfy zdroj energie.
John s kolegy zjistí, že je Shermeen uvnitř ale obludný strážce zažene zpět do lesa. Maya se tam dostane v podobě lišky. Oskenuje místní nápisy a společně se vrátí. Strážce s jich nevšímá.
Maya rozebírá získané údaje. Vypadá to, že se místní lidé vyvinuli podobně, ale díky válce se přesunuli do antiprostoru. Existují, ale jsou fyzicky nezjistitelní.
Vindrus se zjeví i Tonymu. Chce se přesunout do normálního prostoru a k tomu potřebuje energií. Jenže v zájmu rovnováhy musí někdo jiný přejít do antiprostoru. Tony pochopí ohrožení, ale je omámen.
Shermeen rostlinou odstraní hlídku a ukradne jaderný generátor. Pak omámí pilota Orla a ten s ní odletí na planetu.
Zde zprovozní převodník a vstoupí do kóje. John s kolegy přijdou k chrámu. Zjistí, že strážce je pouze projekce, ale stejně je pozdě. Shermeen zmizí a Vindrus se zhmotní. Plánuje převést dalšího. Zve je dovnitř.
John s Tonym vejdou a vchod se uzavře. Vindrus je chce použít aby mohli přejít ostatní. John odmítne a Vindrus vyhrožuje. Zatímco jejich zbraně neúčinkují, jeho je funkční. John začne hru na schovávanou a Maya se v podobě opice dostane dovnitř.
Tam převezme podobu Shermeen. John tvrdí, že zařídil, aby Shermeen nepřešla úplně. Když se teď vrátí, narušená rovnováha zničí jeho druhy. Zmateného Vindruse se podaří zavřít v kóji a Maya spustí zpětný přenos.
Shermeen je zpět. John nastaví reaktor na autodestrukci a všichni odlétají. Planeta zmizí a Orel se vrací na Alfu.

Předchozí epizoda                 Další epizoda