The Beta Cloud

Aneb jak mrňous přemohl obra.

Měsíc se přiblíží k podivnému oblaku. Několik členů posádky zkolabuje, mezi nimi i John. Průzkumný Orel 6 se vrací bez známek života, ale přesto správně přistane.
Průzkumnící uvnitř narazí na Nestvůru, na kterou jejich zbraně neúčinkují. Oblak se ozve a sdělí jim, že potřebuje jejich zdroj energie podpory života. Že bez něj zahynou ho netrápí.
Nestvůra se brzy dostane až do stanice a nedá se zastavit ani silnějšími zbraněmi. Zkusí ji nalákat do přechodové komory a vypustit vzduch, ale po otevření je bez poškození. Ani komora s čístým chlorem ji nevadí.
Maya zkusí transformaci v toho tvora ale nejde to. Nevyjde ani útok laserem na objekt uvnitř oblaku, který se po zásáhu regeneruje. Nestvůra už je na dohled a poslední bariérou je vysokonapěťový plot.
Ale i ten nestvůra překoná. Teprve pak Maye dojde, že se nejedná o živého tvora, ale robota. Nesvůra vytáhne energetický článek. Na Alfě zhasnou světla a ochlazuje se. Maya se promění ve vosu a vletí do hlavy robota.
Zde začne působit zkraty v řídícím centru. Nestvůra začne šílet a po chvíli je vyřazena. Oblak se stáhne. Tony vrátí článek do panelu a provoz na Alfě se obnoví. Na ošetřovně se ocitnou zranění z boje a mezi nimi Tony. Maya se o něj stará.

Předchozí epizoda                 Další epizoda