Catacombs Of The Moon

Prorok, nebo viník, kdo ví ?

Horník Osgood je v Měsičnim dole kde hledá nerost Tiranium omráčen výbuchem. Má vizi, že jeho manželka Michelle uhoří. Ta potřebuje umělé srdce, pro které je Tiranium nezbytné.
Náhle je Alfa vystavena nevysvětlitelným vlnám žáru. John a Bill startují s Orlem zjistit, co se děje.
Zprovoznění náhradního srdce se nedaří a Osgood obvini Helenu a lékaře z rouhání. Je přesvědčen, že pouze víra ji dokáže zachránit a na víru se snaží obrátit i ostatní. Moc se mu nedaří.
Tiranium je součástí podpory života základny a John nechce dovolit odebrání ani několika gramů.
Teplota stoupá a tak technici přesunují některé explozivní substance do podzemí. Osgood se popere s Tonym. Podaří se mu utéct, ale je raněn. Později je nalezen vysílený v odpočinkovém centru a přivezen na ošetřovnu.
Osgood využil situace a opásal se výbušninami. Tvrdí, že jen on dokáže zachránit Michelle a odvede si ji z ošetřovny do katakomb. Tony se se dvěma muži vydává za ním.
John s Billem doletí v Orlu ke zdroji žáru. Ten je, jak jinak, na kolizním kurzu s Měsícem. Tepelné vlny zasahují přímo Alfu a některé budovy explodují.
Michelle během útěku v podzemí zkolabuje a Osgood má další vizi, v níž svou ženu zachrání před plameny.
Helena přece jen odebere Tiranium a podaří se jí zprovoznit umělé srdce. Je na Tonym aby Michelle dopravil zpět na ošetřovnu.
Tony povolá na pomoc Mayu. Ta se promění v tygra a dvojici vyčenichá. Tony vyzvedne Michelle a náhlý otřes zavalí Osgooda.
Helena s týmem provede úspěšnou implantaci nového srdce. Tony najde zvaleného Osgooda a přiveze na oštřovnu vedle Michelle. Oba se na sebe podívají a zdroj žáru náhle zmizí. Teplota na Alfě se vrátí k normálu.
Tonyho napadne, zdali to celé nezpůsobil sám Osgood, ale nemá důkaz.
Orel se vrací na Alfu.

Předchozí epizoda                 Další epizoda