The AB Chrysalis

Není nad to si popovídat s inteligentními tvory.

Měsíc se blízí k nějaké planetě a každých dvanáct hodin je proti němu vyslána rázová vlna. Čím je blíž tím destruktivnější.
John navštíví jeden z měsíců, kde kontaktuje intelignetní obranný systém. Ten, nejen že zná Zemi, ale dokáže jim připravit i vhodné podmínky. Pak potvrdí, že výbuchy jsou varování. Pokud se nevzdálí, budou zničeni. To ale Měsíc nemůže. Destrukci by mohly odvolat pouze bytosti na planetě, ale ty jsou právě v období regenerace.
John s Helenou a Alanem tedy navštíví planetu. Systém je zavede ke Strážci - jediné živé bytosti, jenže ten je již starý a senilní a musí do regenerace. Alan se tomu pokusí zabránit a způsobí málem jeho i svou smrt. Vše zachrání Maya.
Když to vypadá špatně, znovuzrodi se dvě místní ženy, ale vyhráno není. Jedna chce pomoci, druhá ne. Pak se probudí muž, syn ohroženého Strážce. Ten také neni zrovna ochotný jim pomoci. John se odvolá na jejich smysl pro spravedlnost a přestože už nemají šanci se vrátit na Měsíc a mohli by zde zůstat v bezpečí, odlétají s Orlem pryč.
Dojde k další explozi, ale místo zničení Alfy rázová vlna pouze urychlí Orla, který tak získá možnost se vrátit na vzdalující se Měsíc. Johnův proslov na bytosti zapůsobil.

Předchozí epizoda                 Další epizoda