New Adam New Eve

Tvůrce pokročilé technologie se cítí být Bohem.

Na Alfě se objeví Magus. Tvrdí, že je jejich stvořitelem a nabízí jim novou Zemi. Pak i s Orlem přenese na povrch průzkumnou skupinu.
Zde jim oznámí, že z nich stvoří nové dokonalé pokolení lidí. Dokonce spáruje Jonha s Mayou a Helenu s Tonym. Rovněž jim zakáže opustit údolí.
Jejich zbraně na něj neúčinkují a tak jim je nechá.
Když se setmí, objeví se dvě Opice a Mutant. Opice jeho i Alfany napadnou. Skupina se ubrání a Mutant uteče. Na Alfě se snaží vyslat Orla, ale ten díky Magusově síle neodstartuje.
Druhý den je Magus opět přesvědčuje, ale neuspěje. Zároveň se ukáže, že je údolí obklopeno silovým polem. To je ale nízké, takže jej Maya v ptačí podobě přeletí. Magus ji nepozná a ona zjistí, že planeta je příliš malá. Menší než je možné.
V noci opět vniknou do podzemí, kde najdou Mutanta. Ten jim prozradí, že Magus exprimentuje s DNA, aby vyrobil svůj vysněný dokonalý druh, ale nejde mu to. Proto je zajal, aby to zkusil jinak.
Další den se Magus s Johnem pohádá a ten pohrozí zničením Alfy, pokud nebudou spolupracovat. John na oko souhlasí a nechává si čas na rozmyšlení. Maya jej tajně oskenuje a zjistí, že Magus čerpá sílu ze světla. Proto se musí neustále pohybovat na osvětlené straně planety.
V noci vyhlubí díru do země a zakryjí. Ráno se Magus opět objeví a žádá odpověď. Po krátkém rozhovoru spadne do jámy, kterou zakryjí a tím ztratí sílu. Bohužel jeho moc držela planetu pohromadě a ta se nyní hroutí.
Všem se na poslední chvíli podaří odstartovat. Zatímo se vrací na Alfu, planeta vybuchne.

Předchozí epizoda                 Další epizoda