Brian The Brain

Šílený robot má své vlastní cíle.

Kurs Alfy se radikálně mění a směřuje k blízké planetě D. John vysílá Orly, aby zjistili, co to způsobuje. Vstříc jím přilétá průzkumný modul pozemské kosmické lodi Swift.
Z ní je kdosi osloví a má ohromnou radost ze shledání. Swift přistane avšak na palubě je jen pohyblivý "mozek", kterému začnou říkat Brian. Ten si prohlédne Alfu a pozve Johna s Helenou na Swift.
Poté s nimi odstartuje a letí na planetu D. Předtím ještě ochromí počítač na Alfě, přesunutím jeho paměti do sebe. Rafinovně využije jejich lásku a vydíráním donutí Johna poslat stíhací skupinu zpět na Alfu. Tony s Mayou ale místo toho odletí na planetu D aby tam byli před před ním.
Poté jim prozradí svůj plán. Chce, aby mu John z mateřské lodi přinesl palivový kontejner, který mu zajistí životnost na tisíc let. John dojde do lodi, kde už na něj čekají Tony s Mayou. Zde zjistí, že Brian, poté co posádka zemřela, zlikvidoval i svého tvůrce, kapitána Michaela. A to jen proto, že chtěl vytvořit jeho vylepšenou verzi.
John vymyslí plán. Maya se promění v myš a on ji i s kontejnerem donese do Swiftu. Doplní mu palivo a Swift odstartuje. Pak John vyčte Brianovi, že zabil kapitána a proč, což ho znervózní. Korunu tomu nasadí Maya, která vezme podobu mrtvého kapitána. Společně dezorientovaněho Briana vyhodí do vesmíru, ale ten se zachytí za anténu. John mu nabídne "život" za jeho paměťový modul. Brian souhlasí.
Paměť počítače na Alfě je obnovena a ukáže se, že změna kursu byl jen Brianův podvod. Pak přemýšlejí co s nim. Nakonec po drobné úpravě Brianovi jeho paměťový modul vracejí.

Předchozí epizoda                 Další epizoda