The Mark Of Archanon

Muset zabíjet kvůli vlastnímu přežití není lákavá vyhlídka.

Při výkopových pracích pod Alfou objeví průzkumý tým stázovou komoru se dvěma bytostmi. Protože ožívají, přemístí je na ošetřovnu. Tam se proberou. Jsou to Pasc a jeho syn Etrec. Patří k rase Archanonců.
John se s Mayou vrací skrz pole asteroidů, takže je všechno na Heleně, Tonym a Alanovi.
Zatímco se Alan věnuje mladému Etrecovi, Pasc se chové divně. Když se mu na čele rozzáří znamení, musí někoho zabít. Při zkoumání ovládací skříňky stázové komory aktivují hyperprostorový lokátor, čímž prozradí svou polohu. Pasc sebere Etreca a snaží se zmizet z Alfy.
To se mu nepodaří a tak zajme Helenu a vynutí si přístup do Orla. Etrec útěk odmítne a zůstane. Helena mezitím zjistila, že jsou oba nakaženi nějakým virem. Tony se z řídící skříňky doví, že jsou oba nakažení "Znamením Archanonu" což je choroba nutící je zabíjet, jinak zemřou sami. Proto byli umístěni do stáze s nadějí že se je jednou podaří vyléčit.
Příznaky se objeví i u Etreca, ale ten zraní sám sebe, čímž poskytne vzorek své krve. Helena se snaží Pasca přesvědčit, že je možné je vyléčit s použitím jeho vlastní krve. Pasc to odmítá, ale nakonec kvůli Etrecovi souhlasí. Blíží se loď Archanonců, přivolaná lokátorem.
Na ošetřovně se podaří vyléčit Etreca transfůzí od Pasca, ale ten po terapii umírá. Jejich těla nedokáží doplňovat ztracenou krev. Mladého Etreca si berou Archanonci, John se s Mayou vrací na Alfu a vše se vrací do normálu.

Předchozí epizoda                 Další epizoda