The Taybor

Vesmírný obchodník napálí sám sebe.

Na Alfě se objeví několik předmětů, které ohrozí ty kdo si jich dotknou. Poblíž Alfy se zhmotní kosmická loď a pak v řidícím sále Taybor - vesmírný obchodník.
Vysvětlí, že jeho loď cestuje hyperprostorem, díky němuž může skočit na libovolné místo ve vesmíru. To zaujme Johna a snaží se zjisit podrobnosti. Taybor ale neví jak pohon funguje, jen jak se ovládá.
Taybor pozve Johna do své lodi na předváděčku. Současně mu ukáže svou sbírku suvenýrů. John mu nabídne celý Měsíc i s Alfou, pokud je dokáže dostat na Zemi. Bohužel ale neznají její vesmírné souřadnice.
Tayboroovi se zalíbí Maya. Za ni by jim poskytl plány hyperprostorového pohonu. Helena mu vytvoří její kopii a Taybor souhlasí. Druhý den Taybor uspořádá malý výprodej cetek, během něhož John namontuje na jeho loď komunikátor.
To se ukáže jako prozíravé, protože Taybor unese Mayu na svou loď a kopii s posměchem vrátí. Pak se přesune do hyperprostoru. Díky komunikátoru s ním ale John udrží kontakt a i Maya se vzepře a snaží se jej vystrašit proměnami.
Taybor je ale nadšen - Maya je nejen krásná ale ještě metamorf. Jenže Maya se nevzdá a promění se v ženu stejného druhu jako Taybor. Ten je vyhlídkou na soužití s ní znechucen a vrátí ji zpět.

Předchozí epizoda                 Další epizoda