Journey To Where

Nevydařená teleportace způsobí problémy.

Alfě se ozve pozemské středisko v Texasu. Techologie pokročila a na Zemi jsou schopni obyvatele Alfy teleportovat domů. John zpočátku nevěří, ale vhodnými dotazy se přesvědčí, že opravdu mluví se Zemí.
Pak dá pokyn k přípravě přenosového zařízení. Jako první se úspěšně přenese sonda. Pak přicházejí na řadu John, Helena a Carter. Během přnosu dojde na Zemi k zemětřesení, které poškodí aparturu a všichni tři se někam ztratí.
Naši hrdinové se sice proberou na Zemi, ale vzápětí jsou zajati zbrojnoši. Podaří se jim utéci a posléze jsou realitvně vlídně přijati místním vévodou. Helena bohužel onemocněla a protože v zemi právě řádí mor, jsou označeni za nakažené a odsouzeni k upálení.
Na Zemi se je vědci vědci snaží vyhledat, protože jejich osobní zdravotní monitory jsou stále na příjmu. Přijdou na to, že se přenesli v čase, ale neví kam. John potřebná data v poslední chvíli odešle morseovkou prostřednictvím Helenina terminálu.
Vědci tak můžou zacílit přenos a odteleportují je přímo z hořící hranice zpět na Alfu. Ztratili ale vymezený čas a další teleportace už nelze provést. Spojení je přerušeno.

Předchozí epizoda                 Další epizoda