All That Glisters

Naštvaný šutr na palubě nevěstí nic dobrého.

Při průzkumu nedaleké planety průzkumníci objeví žlutě světélkující skálu. Geolog Dave Reilly z ní kus odstřelí a vezme na průzkum do Orla. Kámen ozáří Tonyho, který upadne do bezvědomí.
Ostatní, kromě Heleny, jdou ke Skále, kde zjišťují, že se jedné o nějaký živý organizmus. Tony mezitím vstane a přinese další kus skály. Oba kusy se spojí. Tony si lehne a je dál mimo.
Sloučený Kámen ovládne Orla, přeruší spojení, brání Heleně odejít, ostatním vstoupit dovnitř a dokonce se pokusí odstartovat. To ale nezvládne. Helena přitom zjistí, že mu jde o vodu, které je na vyprahlé planetě nedostatek. Při další Tonyho výpravě ke Skále jej ostatní zasáhnou laserem. Tony se přemístí zpět do Orla a probere se.
Dave sebere jeho comlock a pronikne do Orla. Sice osvobodí Helenu s Tonym, ale je Kamenem zpacifikován a skonči jako Tony.
Maya upraví laser, aby byl účinný proti této životní formě. Když se Dave vydá ke Skále, Maya se přemění v její další kus a Dave ji odnese do Orla. S ním se dovnitř dostane i John s Tonym a po kratším souboji Kámen zneškodní. Je to na poslední chvíli, protože se chystal absorbovat Mayu v její kamenné podobě.
Orel je znovu funkční a průzkumný tým odlétá. Při průletu mraky ještě vyvolají déšť, aby ani Skála nepřišla zkrátka.

Předchozí epizoda                 Další epizoda