One Moment Of Humanity

Roboti se od lidí chtějí naučit zabíjet, ale kupodivu pohoří .

Na Alfě se objeví Zamara z planety Vega. Vybere si Helenu Russel a Tonyho Verdeschiho a všichni tři se přenesou na Vegu.
Vegané je provokují, ale jeden z maskovaných sluhů je ale varuje aby neprojevovali agresi, jinak zemřou. Helena s Tonym sledují jednoho ze sluhů, (o nichž Vegané tvrdí že jsou roboti), aby zjistili, že jsou to lidé a androidi všichni ostatní.
Vegané kdysi stvořili roboty. Ti se vyvinuli k dokonalosti, ale stále ještě nedokážou zabíjet. To se chtějí naučit od lidí. Všichni jsou řizeni jedním počítačem, ale ten je dobře chráněn. Při pokusu o proniknutí k němu Vegané přenesou Helenu a Tonyho zpět na Alfu.
Ta je ale prázdná a navíc se začínají dít podezřelé věci, takže si jdou Helena s Tonym brzy po krku. Včas pochopí, že je to jen hra Veganů a k agresi nedojde. Ti to zkusí jinak. Zamara se přenese na Alfu a z databáze si vezme příklady z Shakespeara. Vražda Ceasara nevyhovuje, ale Othello se zdá být použitelný.
John jí ale vysvětlí, že Helenu miluje on a Tony Mayu. Proto Zamara vezme na Vegu i Johna s Mayou. Zamařin společník Zarl se začne dvořit Heleně, což John těžce nese. Maya zatím díky svým metamorfózám pronikne k počítači, ale ten se nedá jen tak zničit. Zjistí ale že jsou všichni androidi propojeni. Pokud jeden z nich selže počítač zkolabuje.
John napadne Zarla. Ten vstřebá agresi a chystá se Johna zabít. Do toho se vloží Helena a přesvědčí ho, že je nyní člověkem a může jednat nezávisle. Zarl to vstřebá jako další lidský prvek a přes naléhání Zamary odmítne Johna zabít.
Hlavní počítač zjistí chybu a vypne se. Všichni androidi znehybní. Pouze Zarl ještě chvíli odolává. Sluhové odkládají své masky. Konečně jsou volní.

Předchozí epizoda                 Další epizoda