Má cesta s LEXXemMé první setkání s tímto fenoménem proběhlo v roce 2000. Nemám bohužel přesný záznam, ale mohlo to být 3. června. Tehdy jsem pozdě v noci při přepínání programů narazil na sci-fi, které mě hned upoutalo svým bizarním ztvárněním.
Trošku mně připomnělo dnes rovněž kultovní film Barbarella.
Narazil jsem na scénu, kdy černě oblečený chlapík zlikvidoval jakousi ženskou a pak přišel k nějaké díře, kolem níž leželi lidé. Z jejich zátylků vylézali červi a zvraceli do díry jakýsi blivajs. Pak následovala akce za akcí. Hlavní hrdinové nakonec přemohli obrovskou ženskou přilepenou ke své gigantické hmyzí lodi a odletěli.
Musel jsem počkat čtyři roky, abych zjistil, že to byl závěr epizody "Eating Pattern".
Ocenil jsem film ale nenapadlo mě, že se jedná o seriál.
Další setkání se LEXXem proběhlo později, když jsem se trefil do první čtvrtiny dílu Lyekka, do scény, kdy kosmonauti z Branennboru přistanou na LEXXu. Dodíval jsem se do konce a začal zjišťovat co to bylo.
Pak jsem začal hrát DIABLO II a další epizody jsem sledoval jen chaoticky. V záznamech mám sledování LEXXe potvrzeno u dat: 5. 8., 16. 9. a 23. 9. 2000. Pokud se pamatuju, byly to epizody Stan´s Trial, Norb a Twilight.
Opakování začátkem roku 2001 jsem opět zmeškal (TV sleduji nepravidelně), takže se mi podařilo seriál shlédnout až od epizody: 2.07 Love Grows. Natočit si ho, mě bohužel napadlo až později a tak mám pouze díly: Wake the Dead, Norb, Twilight, Patches in the Sky, Woz, The Net a Brigadoom.
Televize tehdy neodvysílala epizodu The Web (která je s The Net ze 60% totožná).

V roce 2003 jsem se konečně odhodlal a na "amazon.com" si koupil druhou sérii na DVD. Doručena byla bez problémů, avšak záznam NTSC, převedený z PALu vykazuje znatelné cukání obrazu.
Proto jsem si později první a třetí sérii objednal z "amazon.co.uk".
Bohužel Britové tehdy nevydali kompletní čtvrtou sérii v PALu a tak ji mám opět z USA. :-)V roce 2010 si pořizuji vydání první řady na DVD společnosti Hollywood Classic Entertainment.
Ctím Jeho TemnostSuper NovaModelGiga Temnost