LEXX 2.0 Super Nova
(Supernova)

Poslední z Bunnen G najde planetu, odkud pochází jeho rod.

Název epizody: Super Nova


Vesmírem se pohybuje kapsle s hibernovaným vyslancem cizí civilizace, hledajícím pomoc. Automaty detekují neznámou kosmickou loď a vzbudí ho. Celá kapsle se vzápětí roztříští o povrch LEXXu.
Zatímco Stanley spí, 790 skládá básně o Zev. Tu naopak trýzní touha po Kaiovi. Posléze se setkají na můstku. Zev trvá na hledání planety Brunnis, odkud pochází rod Brunnen-G. Doufá, že by se tam mohl najít způsob, jak přivést Kaie k životu. Stanovi to připadá absurdní a je proti.

Stanley je opět odmítnut.Stanley šmíruje sprchující se Zev. Ta okamžitě uhodne, co by po ní chtěl a rezolutně ho utne.
Stanley zkouší Zev obměkčit výhružkou sebevraždy, ale Zev tuto chabou lest prohlédne. Vyčte mu všechny jeho špatné vlastnosti a opět ho odmítne. Stanley si vyžádá polibek na rozloučenou a pak se díky své nemotornosti zřítí z můstku. Zev ho zachytí a za jeho záchranu vymůže slib, že najdou Brunnis.

Stanley uvazuje Giggerotu.
Z jezírka hluboko pod můstkem se vynoří Giggerota, která nějakým zázrakem přežila pád. Nakrmí se masem Můry a je zase ve formě.
Dojde až do Kryosálu, kde se snaží dostat ke Kaiovi. Poškodí zařízení a tím ho probudí. Když sem přijdou ostatní, pohrdne Kaiem a dostane chuť na Zev. Kai ji zneškodní a společně se Stanem upoutají na můstku.
Kai překvapivě zná souřadnice planety Brunnis ze školy a LEXX tam ihned zamíří.

LEXX přistává na Brunnis.Planeta Brunnis obíhá kolem hroutící se hvězdy, kterou důmyslný systém satelitů, napájených z povrchu planety, udržuje těsně před kolapsem. LEXX navzdory Stanově nešikovnosti v pořádku přistane na povrchu.
Všichni, kromě robota, odletí do ruin města. Kaie zaujme zvláštní modrá hvězda, která na oblohu Brunnis nepatří. Společně se vydají do Chrámu paměti. Přivítá je hologram Poety. Když Brunnen-G odešli, Poeta byl ponechán na planetě. Zjevně ho to nepotěšilo. I jeho paměťový záznam je zatrpklý a ironický.
Chrám paměti obsahuje všechno vědění Brunnisu. Na výběr mají několik vchodů označených různými symboly. Poeta se netají svou záští k těm, jež ho zde nechali a pochlubí se, že teď zde vládne jen on sám. Zev se přes pochyby Kaie rozhodne pro dveře se symbolem rozpuku života a je vtažena dovnitř. Kai ji následuje.

Poeta je poněkud depresivní a nebezpečný průvodce.Giggerota, jejíž spoutání Stanley odflákl se osvobodí. Dostane se na můstek, ale 790, ani LEXX nespolupracují. Pak zaslechne volání mozků Božských předchůdců. Giggerota z nich má radost, než zjistí, že nejsou k jídlu. Mozky ji slíbí chutné maso mladíků z planety Dexter 9, když se bude řídit jejich instrukcemi.

Zev se odkryjí její vzpomínky na dětství a výchovu k ideální manželce. Hologram jí gratuluje - její paměť se stane součástí databanky. Pojednou se jí zjeví živý Kai a tančí spolu. Jenže přelud i Zev najednou zmizí.

Poeta se obrátí na Stana a naláká ho na příslib lásky. I Stanley je vtažen do jedněch z dveří. Uvnitř projde testem pohlaví. Automat ho však omylem vyhodnotí jako ženu. Poeta je spokojen, Po ženě toužil tisíce let. Přes Stanovy protesty se ho snaží inseminovat svým zmrazeným spermatem. V poslední chvíli zasáhne Giggerota a Stana osvobodí. Tvrdí, že si teď oba musí pomáhat. Vyděšený Stanley souhlasí.

Kaiova osobnost je připravena k odstranění.Zev i Kai se ocitnou upoutáni na stolech. Moderátorka jim sdělí, že si vybrali smrt, aby mohli žít věčně v paměti Chrámu. Budou pomalu rozříznuti napůl tak, aby mohla byt jejich paměť i osobnost odsáta a uložena na disk. Ten se pak přidá ke statisícům dalších v paměťové bance.

Kai je rozřezán jako první. Obě poloviny těla skončí na zemi a zůstane jen tenká folie. Jeho esence je uložena na disk a spolu s fólií zavěšena, aby očekávala uskladnění. Pak se cirkulárka přesune k Zev.

Giggerota se v Chrámu podezřele dobře vyzná a zmizí v tajné místnosti. Stanley ji po chvíli následuje. Giggerota je v ovládacím sále stabilizátorů. Najde správný ovladač a spustí jejich deaktivaci. Bezpečnostní hlášení varuje, že za 47 minut dojde k proměně slunce v supernovu. Stanley se vyděsí a stabilizátory opět zapne.
Giggerota Stanovi lichotí a nabízí mu, ať odletí jen oni dva. Stanley odmítne opustit Kaie a Zev, čímž ji znechutí. Giggerota ho potřebuje k řízení LEXXU a tak ho omráčí pěstí. Opět vypne stabilizátory a odnáší Stana. Během deaktivace dochází k vypnutí energie v celém Chrámu.
Nikdo z nich netuší, že se tím vypíná i pila, blížící se k Zev.

Zev je na řadě.Stanley se probere uteče a opět zapne stabilizátory. Pak na Giggerotu zaútočí. Ta se naštve a ztratí o něj zájem. Ukousne mu ruku, potřebnou k řízení LEXXU, vypne stabilizátory a vrátí se na LEXX. Stanley mezitím uteče. Provizorně si ošetří zbytek ruky a při bloudění se dostane do skladu paměťových vzorků. Dotykem vyvolá přehrání nejdůležitější části paměti.
Když se dotkne jednoho z dalších, přehraje se mu záznam Proroka času. Ten jej pošle do sekce 23 řada 149 místo 35, kde musí zvednout poklop. Jen tak může zachránit Zev a Kaie. Stanley s vypětím všech sil místo najde a poklop zvedne. Dole najde Zev.

Stabilizátory kolem Chrámu paměti jsou odpojeny.Deaktivace stabilizátorů mezitím skončila a energie je opět obnovena. Pila se znovu točí a blíží k Zev. Stanley se pokusí spustit po řetězu, čímž vyzdvihne Kaiův vzorek. Disk je zasažen světlem modré hvězdy, které uvolní jeho osobnost a ta se vrátí do jeho těla. Kai se obnoví a pilu zničí. Spolu se Zev pak vytáhnou Stana.

Giggerota se vrátila na LEXX, ale Stanova ruka jí není nic platná, protože LEXX reaguje jen na jeho hlas. Mozky jí poradí, aby se vrátila pro zbytek a nic netušíci Giggerota odletí do Chrámu. Mozky triumfují. Stanovým hlasem přimějí LEXX aby opustil planetu.
Stanley, Kai i Zev se dostanou ven a sledují odlétající LEXX. Zev přesvědčí Stana, aby stabilizátory opět zapnul. Tomu se to po menším nedopatření podaří, ale je příliš pozdě. Zjeví se jim Poeta a rozloučí se.

Posádka LEXXu sleduje Supernovu.Kai je vyzve, aby se šli podívat ven, protože takový pohled se naskytne jen jednou za život.
Všichni tři sledují podivnou modrou hvězdu, která se blíží k Brunijskému slunci. Nejenže oddálí jeho konec, ale silovým paprskem donutí LEXX, aby se vrátil zpět na planetu. Pak se modrá hvězda Kaiovi ozve. Starodávní Brunnen-G díky Prorokovi času znali budoucnost a provedli patřičné kroky, aby Kaiův osud došel naplnění.
Ten chce zůstat na planetě, protože nemá žádnou budoucnost. Zev ho však přemluví a tak odchází s nimi. LEXX odlétá z planety.

Giggerota zůstala dole. Pozoruje, jak se obě hvězdy spojí a vzápětí explodují. Brunnis je zničen.
790 s nechutí obnoví v proteinovém regenerátoru Stanovu ruku.
Kai slíbí Zev, že až do konce zůstane s ní.
Stanley opět vyzývá LEXX, aby jim našel nový domov.


12. 12. 2005

Předchozí epizoda                 Další epizoda     
Hlavní stránka